Oddłużanie spółki i działalność
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć i wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Musi ciągle uważać, by usługa taka jak oddłużanie spółki nie była mu nigdy potrzebna.
Jeżeli przedsiębiorca nie potrafi dobrze zarządzać finansami, to wtedy problemy pojawiają się bardzo szybko. Nawet doświadczone biuro księgowe Luboń nie będzie w stanie im zapobiec. Ponadto właściciel firmy podczas rozwijania swojej działalności musi wykonać wiele czynności takich jak: wypłacanie wynagrodzenia pracownikom, opłacanie składek ZUS czy opłacenie podatku dochodowego. Jeśli księgowość spółki z o.o. zaczyna nam wskazywać, że brakuje pieniędzy na to wszystko, musimy jak najszybciej podjąć pierwsze działania. Tym bardziej że każda firma może popaść w zadłużenie na skutek nieprzewidywalnych sytuacji.
Firma w zadłużeniu
Jednym z rozwiązań jest oddłużanie spółki. Oddłużanie to proces polegający na redukcji albo likwidacji długu. Często nie potrafimy sobie sami poradzić z należnościami, więc warto korzystać z usług kancelarii oraz firm oddłużeniowych. Firmy te oferują pomoc w oddłużaniu i dzięki nim możemy odzyskać stabilność finansową. Zdecydowanie nie należy czekać aż do akcji wejdzie firma windykacyjna lub pojawią się prawnicy Malbork od wierzycieli. Jeżeli przedsiębiorstwo staje się niewypłacalne i utraciło płynność finansową, może złożyć wniosek o upadłość.
Pozbycie się długów czyli oddłużanie spółki
Postępowanie upadłościowe wobec przedsiębiorców to proces mający na celu umorzeniu w całości lub całkowicie istniejących zobowiązań. Jednak często przedsiębiorcy nie znają prawa upadłościowego, a tym samym nie wiedzą jak ogłosić upadłość.
Ogłaszanie upadłości
Najważniejsze jest zgłoszenie wniosku w terminie dwóch tygodni od momentu powstania stanu niewypłacalności firmy. W dalszej kolejności przeprowadza się postępowanie sądowe. Trzeba zaznaczyć, że pojęcie niewypłacalności jest ściśle określone przepisami prawa. Według Prawa Upadłościowego niewypłacalność może wystąpić w dwóch przypadkach. W pierwszym przedsiębiorca uważany jest za niewypłacalny, kiedy nie jest w stanie uregulować swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. W drugim uznaje się go w świetle ustawy za niewypłacalnego również wtedy, kiedy zobowiązania przekroczą wartość jego majątku. Oczywiście musimy być świadomi, że decyzja o ogłoszeniu upadłości niesie ze sobą poważne skutki. Jeśli nie jesteśmy pewni i nadal nie wiemy jak ogłosić upadłość, warto zgłosić się do specjalizującej się w tym firmy po pomoc w oddłużaniu. Może to być również adwokat Malbork, który posiada doświadczenie w tego rodzaju sprawach.