przelew bankowy ekspresowy

Założenie konta bankowego przez Internet bez kuriera

Nie każdy wie, że możliwe jest założenie konta w banku przez Internet bez udziału kuriera. Potwierdzenie umowy odbywa się poprzez przelew weryfikacyjny. Bez podpisywania umowy papierowej. Choć nie wszystkie banki w Polsce oferują taką możliwość. Warunkiem jest również posiadanie już rachunku bankowego w innym banku. Niestety Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ograniczyła możliwość otwarcia konta w banku za pośrednictwem przelewu, bez dostarczenia umów przez kuriera. Jednak część banków nadal oferuje taką, wygodną dla klientów możliwość. Oczywiście jest to obwarowane pewnymi warunkami, które weszły w życie w lipcu 2016 roku. Poniżej sprawdzisz jakimi.

KNF skomplikował sytuację

Obecnie nadzorca w postaci KNF wprowadził istotne ograniczenie, dotyczące wszystkich banków w Polsce. Jeżeli zakładasz konto w pełni elektronicznie możesz to zrobić tylko pod pewnym warunkiem. Mianowicie przelew weryfikacyjny z innego (Twojego) konta bankowego powinien być wykonany z rachunku, który został założony w oddziale. Przy fizycznej obecności pracownika banku. Czyli w praktyce dotychczasowe konto bankowe musi być założone przez Ciebie w placówce. Jeżeli nie dopełnisz tego wymogu, nowe konto zakładane całkowicie przez Internet nie zostanie założone.

Ograniczenia w bankach

freeimages.com

freeimages.com

Nie wszystkie banki dołączyły jednak do systemu umożliwiającego otwarcie konta przelewem, czyli całkowicie online. Obecnie całkowicie wyłączył tę opcję min. ING Bank Śląski. Zaś popularny mBank ograniczył tę możliwość tylko do przelewów pochodzących z kilku krajowych banków. Część banków twierdzi, że nie przystąpi do systemu. Więc najpewniejszą opcją jest otwarcie konta poprzez opcję Kurier. Choć w zaledwie części banków zrobisz to jeszcze przelewem.

Procedura otwarcia konta przelewem

Jednak w banku, który daje możliwość otwarcia konta online, czyli całkowicie elektronicznie; procedura ta jest dość prosta. Znajdziesz tę opcje wypełniając wniosek o konto osobiste dostępny w Internecie. W końcowym etapie na jednej z kolejnych stron formularza znajdziesz na pewno też stosowną instrukcję. W skrócie polega to na wpisaniu nazwy banku albo numeru konta Twojego dotychczasowego rachunku. System automatycznie przekieruje Cię do strony logowania. Po wejściu do systemu transakcyjnego wykonasz przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez bank (zwykle 1 zł albo 1 grosz).
Jeżeli dane osobowe podane w wypełnianym przez Ciebie wniosku będą takie same jak w przelewie weryfikacyjnym bank otworzy konto.

internet konto bankowe

pixabay.com

Karta przyjdzie pocztą

Bank otwierając każde konto musi mieć czas na wyrobienie karty płatniczej na Twoje dane osobowe. Zwykle proces ten trwa do kilku dni roboczych. Karta debetowa wydawana jest bezpłatnie. Otrzymasz ją przesyłką pocztą po aktywacji konta osobistego. Termin dostarczenia karty to maksymalnie do 14 dni. Lecz zwykle otrzymasz kartę w przeciągu tygodnia od aktywacji konta.

Założenie konta bankowego przez Internet bez kuriera
  • 4.67 / 5 5
6 głosów, średnia: 4.67 (wynik: 93%)