raiffeisen polbank opinie

Konto osobiste w Raiffeisen Polbanku

Raiffeisen Polbank to bank komercyjny z siedzibą w Warszawie. Polbank EFG Bank przez lata wyróżniał się spośród innych tym faktem, że nie posiadał gwarancji polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego gdyż nie był, bowiem polskim bankiem, funkcjonował tu jako oddział banku greckiego. Jednak we wrześniu 2011 otrzymał status banku polskiego. Drugim wyróżnikiem są niestandardowe rozwiązania – elastyczne kredyty i wysoko-oprocentowane konta osobiste. W rankingu popularności przeprowadzonym w kwietniu 2015 roku, Wymarzone Konto Raiffeisen Polbank znalazło się na czwartym miejscu pod względem cenionych kont osobistych.

Bank kierujący się opiniami klientów

MasterCard-DebitWymarzone Konto Osobiste posiada ogrom zalet. Raiffeisen Polbank nieraz pokazywał, że dba o swoich klientów i lubi wprowadzać innowacje – jest to rosnące oprocentowanie zgromadzonych na koncie środków oraz bezpłatne prowadzenie konta (gwarantowane przez cały okres jego istnienia). Na ten pomysł pomogli wpaść sami klienci banku, którzy jeszcze przed wprowadzeniem nowego konta na rynek wypełniali specjalną ankietę. Odpowiadali w niej na pytania dotyczące swego idealnego rachunku osobistego, miało to być premiowane możliwością założenia nowo powstałego konta z wysokim 6% oprocentowaniem. Ankieta przeprowadzana było anonimowe, ponieważ Raiffeisen Polbank chciał uzyskać możliwie jak najuczciwsze wyniki. Więc jeżeli chodzi o Raiffeisen Polbank opinie klientów są najczęściej pozytywne.

Zalety Wymarzonego Konta w Raiffeisen Polbanku

Nowa propozycja banku posiada wiele pozytywnych aspektów. Klienci zawsze są zainteresowani ponoszonymi kosztami oraz korzyściami, jakie wynikną z posiadania konta. Najpierw warto się przyjrzeć opłatom. Bank zapewnia, że takowych nie ma.

Darmowe są :

 • otwarcie i prowadzenie konta
 • przelewy zewnętrzne przez internet
 • wpłata gotówki w oddziale
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • wpłaty we wpłatomatach banku
 • ubezpieczenie „Pomoc medyczna, Pomoc domowa oraz Pomoc drogowa”
 • ubezpieczenie „Podróż bez zmartwień”

Darmowa jest też pierwsza wypłata gotówki w oddziale w miesiącu, każda kolejna wynosi już 0,20%. Nie należy się obawiać, ponieważ maksymalny koszt nawet przy ogromnych kwotach nie przekroczy 200 złotych.
Jedyny koszt , jaki poniesie zainteresowany klient to comiesięczna opłata za kartę – bardzo mała w porównaniu z innymi bankami – 3 złote . Tak naprawdę, więc za wszystkie powyższe usługi i zniżki zapłacimy 3 złote.

raiffeisen polbank opinie

Źródło: Raiffeisen Polbank

Wysokie odsetki na tle konkurencji

Kolejną zaletą jest atrakcyjne oprocentowanie konta Wymarzonego Raiffeisen PolBank. Przygotowane zostały trzy przedziały owego oprocentowania, które zostały uzależnione od stopy referencyjnej NBP i od kwoty, która będzie zgromadzona na koncie.

 • przedział: oprocentowanie 0,5% – przy kwocie do 3 tysięcy złotych (stopa referencyjna NBP pomnożona przez 0,25)
 • przedział: oprocentowanie 1,5% – przy kwocie od 3 tysięcy złotych i jeden grosz do 10 tysięcy złotych (stopa referencyjna NBP pomnożona przez 0,75)
 • przedział: oprocentowanie 2% – przy kwocie od 10 tysięcy złotych i jeden grosz wzwyż (stopa referencyjna NBP pomnożona przez 1)
Konto osobiste w Raiffeisen Polbanku
 • 4.80 / 5 5
10 głosów, średnia: 4.80 (wynik: 95%)