Dlaczego warto pisać bloga?

Dlaczego warto pisać bloga?

Coraz częściej duże firmy decydują się na założenie swoich własnych stron internetowych. Dzięki nim mogą zdobywać nowych klientów i zyskać przy tym praktycznie darmową reklamę. Jeśli jednak nie prowadzimy własnej firmy, również możemy poprowadzić tego typu stronę. Po prostu będzie ona zajmować się inną dziedziną. Gdy chcemy zrobić to całkowicie za darmo, możemy postawić na blogi. W ostatnich czasach stały się one bardzo popularne, bo mają wiele zalet. Poniżej przedstawię Ci sposoby na prowadzenie strony, przez blogera amatora. Omówię, co możesz zrobić aby poprawić wizualność serwisu i uczynić go przejrzystym oraz czytelnym.

Wybór platformy blogowej

blog-pisanie

Fot: pixabay.com/pl

Jeśli więc chcemy założyć taką stronę, sprawdźmy najpierw, gdzie możemy to zrobić. Wiele portali oferuje nam to całkowicie za darmo. Dzięki temu nie zapłacimy dosłownie nic za własną witrynę. Warto zainteresować się platformami takimi jak bloog.pl, blog.pl, blogspot.com, wordpress.com itp. Są to największe serwisy, które oferują stworzenie bloga i publikację wpisów bez opłat. Do tego cieszą się dużą popularnością i oferują dobre wsparcie techniczne i merytoryczne platformy.
Ustalmy więc jeszcze, czym będzie zajmować się nasz blog. Możemy na nim opisywać np. swoje codzienne życie lub pasje, czy inne zainteresowania. Jeżeli prowadzisz firmę to lepiej powiąż tematykę strony z działalnością gospodarczą. Oczywiście nazwa naszej strony powinna być bezpośrednio związana z jej tematyką. Warto zastosować opis witryny, który mówi o czym jest blog i co się na nim znajdzie ciekawego dla czytelników.

Szata graficzna ma znaczenie

freeimages.com

freeimages.com

Następnie możemy zająć się ustalaniem szaty graficznej naszej nowej strony. Powinna być ona jasna, czytelna, atrakcyjna i przejrzysta. Dzięki temu korzystanie z naszego bloga będzie bardzo przyjemne dla wszystkich internautów. Dodatkowo, gdy chcemy profesjonalnie prowadzić swoją stronę, powinniśmy się lepiej zapoznać z różnymi zagadnieniami tej dziedziny. Jednym z nich jest polityka cookies. A warto wprowadzić ją na własnej stronie. Następnie możemy już po prostu uzupełniać portal w różnorodne treści. Skupmy się przy tym na tym, aby regularnie wstawiać takie artykuły na swoją stronę. Im częściej to będziemy robić, tym lepiej dla nas. W końcu tylko regularnie aktualizowane strony i blogi mogą liczyć na sporą popularność. A na tym powinno nam właśnie zależeć.

Na popularność trzeba zapracować

Jeśli więc czujemy, że mamy coś do powiedzenia, załóżmy sobie własnego bloga. Możemy to zrobić całkowicie za darmo, dlatego warto skorzystać z tej opcji. Na takim blogu będziemy później wstawiać dowolne treści, które będą związane z wybraną przez nas tematyką. A jeśli będziemy robić to sumiennie i regularnie, nasz blog na pewno szybko osiągnie sporą popularność, co przyniesie nam mnóstwo satysfakcji. Jeżeli uważasz że szybko wzbogacisz się albo wypromujesz dzięki blogowi to jesteś w błędzie. Większość blogów upada w ciągu kilku miesięcy albo lat od powstania. Tylko najwytrwalsi blogerzy, którzy poświęcają na blog systematycznie, po kilka godzin dziennie, mają szanse się z niego utrzymać. Nawet jeżeli nie zamierzasz zarabiać na blogu, albo zyskiwać popularności, to warto jest pisać i publikować. Choćby dlatego, aby wyrazić swoją opinię i promować markę swoją albo własnego sklepu lub innego przedsięwzięcia.

Dlaczego warto pisać bloga?
  • 4.80 / 5 5
5 głosów, średnia: 4.80 (wynik: 95%)